Novinky a akcie e-mailom
Chcete od nás dostávať novinky priamo na váš e-mail?

Pánska košeľa

Pánska košeľa patrí k základnému vybaveniu šatníka všetkých pánov. Nenadarmo sa hovorí, že bez perfektne sadnúcej košele nie je muž mužom. Módni návrhári a tvorcovia svetoznámych značiek podrobili košeľu rôznym kozmetickým úpravám a tak si ju môžete dnes obliecť kamkoľvek, či už na oficiálne záležitosti, príležitostné udalosti alebo voľnočasové aktivity. 

Kam si akú košeľu obliecť?

Ako sme už uviedli, košele môžete nosiť bez obmedzení kamkoľvek, ale nie každá košeľa sa hodí na všetky príležitosti. Ponuka je naozaj široká, hoci na prvý pohľad vyzerajú všetky rovnako - golier, gombíky, dlhý či krátky rukáv, manžety, prípadne náprsné vrecko. Pri výbere košele treba dbať nielen na farbu a materiál, nesmierne dôležitý je aj strih, dĺžka, či tvar goliera. Pozornému očku neunikne, že sú košele so zvýraznenou gombíkovou légiou alebo naopak, také ktoré majú gombíky skryté, goliere s oblým krajom alebo špicatým, či dokonca, s gombíkmi. Práve tieto drobné detaily vytvárajú celkový dojem.

Farba košieľ

Ak sa chcete obhliadnuť po doplnku pod Váš biznis oblek, je voľba takmer jasná. Biela až modrá paleta farieb je základom, ale šedá tiež vynikne pod bledým oblekom. Pri týchto jednoduchých farbách sa nemusíte báť farebnej kravaty. Ak preferujete vzory, vyberajte z tých decentných alebo skúste kontrastnú farbu goliera. Vyhnite sa pastelovým farbám, hrubším pásikom, ktoré by Vám dodali neformálny look. Netreba zabúdať na manžetové gombíky, ktoré sú nezanedbateľným detailom. Krátky rukáv či náprsné vrecká sú v týchto prípadoch neprípustné.

Ak však naopak, chcete zapôsobiť ako polovičný elegán a hľadáte správnu košeľu k rifliam, výber je oveľa voľnejší. Pokojne zvoľte odvážnejšie farby aj vzory, pestré kombinácie farieb, tiež môžete vyberať aj medzi tými s krátkymi rukávmi a náprsné vrecká si môžete dovoliť  hneď dve. Taktiež môžete siahnuť do elegantnejšej časti šatníka. Košeľa s jemnými pásikmi, ktorú nosíte na pracovné meetingy, je totiž veľmi prispôsobivá, pod oblekom je formálna, ale v kombinácii s rifľami pôsobí športovo-elegantne.

Strih a veľkosť

Nezabúdajte, že tak ako je dôležitý výber správneho druhu košele, rovnako je dôležitý aj strih a veľkosť.  Tá pravá Vám sadne na ramenách a deltových svaloch, avšak neroztvára sa medzi gombíkmi, po zasunutí do nohavíc nevytvára vzduchové faldy a pri sedení z nich zase nevylieza. Pri kontrole veľkosti obvodu krku použite pravidlo, ktoré znie: „Pod zapnutý golier by ste mali strčiť dva prsty.“ Ani viac ani menej!

Tí z Vás, ktorí na svojej postave aspoň trochu popracovali, môžu siahnuť po tzv. slim fit strihu, ktorý dokonale obopína Vašu postavu v oblasti hrudníka, na rebrách až po bedrá. Košeľa s jednoduchým regular strihom, ktorá má rovnakú šírku v oblasti hrudníka aj rebier by na Vás zbytočne ovísala. Tento strih sa odporúča skôr starším generáciám alebo pánom s nevyformovanou postavou. Avšak výhodou tohto strihu je voľnosť.

Takže, milí páni, doprajte si aj vy prírastok do šatníka v podobe toho najmužnejšieho, čo si môžete obliecť – košele. Nájdete ich aj v našom eshope.

Info Pomoc pri nakupovaní Sleduj nás:
facebook
Novinky a akcie e-mailom
Chcete od nás dostávať novinky priamo na váš e-mail?

 

Copyright 2014 - 2019 © denzel.sk
Porovnanie cien na Pricemania.sk