Novinky a akcie e-mailom
Chcete od nás dostávať novinky priamo na váš e-mail?

Ako vybrať vhodnú kravatu k pánskej košeli?

sakoPánske kravaty rozhodne patria ku košeli, najmä ak hovoríme o veľmi spoločenskom outfite, kde je neodmysliteľným základom oblek. Výber vhodnej kravaty je často „tvrdým orieškom“ aj pre mužov, ktorí sa do spoločenského outfitu obliekajú pomerne často. Existujú však rady a tipy, ako si vybrať vhodnú kravatu aj bez toho, aby ste museli pritom prísť o niekoľko vlasov.

Dĺžka a šírka kravaty

Azda tou najdôležitejšou vecou pri výbere kravaty je jej podiel dĺžky a šírky. Znamená to teda, akú dĺžku a šírku kravaty si treba zvoliť a to voči proporciám pánskej postavy. Každá kravaty by mala byť priamoúmerná veľkosti samotnej osoby, ktorá ju bude nosiť. Vyšší muži s ideálnou váhou by mali nosiť skôr dlhšie kravaty, ktoré nebudú až tak široké. Dnes sú veľmi trendy najmä pánske kravaty, ktoré sú veľmi úzke a mnohým mužom svedčí práve tento typ. Štandardná dĺžka kravaty ako aj štandardná šírka je vhodná najmä pre mužov vzrastovo nižších a možno aj mierne obéznejších.

Zladenie kravaty, košele a obleku

V tomto prípade hrá košeľa akúsi vedľajšiu úlohu. Dôležité je najmä samotné sako, kde platí pravidlo o šírke klopov – čím užšie sú klopy na saku, tým užšia môže byť aj kravata. Zladenie by však nemalo byť len farebné, ale malo by sa dotýkať aj celkového štýlu viazania kravaty či nosenia kravaty spolu so sakom. Viazanie je večným problémom mužov, ktorí si obliekajú takéto oblečenie len veľmi sporadicky. Koniec viazanky musí byť tesne nad opaskom alebo v strede pracky. Veľkosť uzla ako aj jeho typ by mal korešpondovať s Vašou košeľou. Samozrejmosťou je aj funkcia uzlu – vyplnenie medzery, ktorá sa nachádza medzi kravatou a golierom košele. Ak si rozopnete hneď prvý gombík na košeli, do spoločnosti radšej ani nechoďte. Je to absolútne neprípustné.

Farby kravaty a ostatného oblečenia

V prvom rade si pri farbe kravaty povedzme, že neexistuje žiaden „univerzálny“ odtieň a teda nepoznáme žiadnu „univerzálnu kravatu“. Každá príležitosť si ako keby vyžaduje iný typ kravaty a preto je dobré, ak viete kravatu odhadnúť už vopred a nespôsobiť tak zbytočné faux-pas. Čoraz viacej mužov začali inklinovať k motýliku, ako náhrade za kravatu. Je to skutočne veľmi elegantný doplnok na pánskej košeli, pričom takúto alternatívu si môžete zvoliť v prípade spoločenského banketu či udalosti, ktorá si vyžaduje tie najvyššie parametre na dress code. Klasická spoločenská udalosť napríklad v podobe promócií, pozvánky na svadbu či na oslavu narodenín si väčšinou vyžaduje mať v zálohe tmavomodrú či tmavočervenú kravatu. Modrá aj červená sú profesionálnymi farbami, preto aj Váš vzhľad bude vyzerať veľmi kultivovane.

 

Info Pomoc pri nakupovaní Sleduj nás:
facebook
Novinky a akcie e-mailom
Chcete od nás dostávať novinky priamo na váš e-mail?

 

Copyright 2014 - 2019 © denzel.sk
Porovnanie cien na Pricemania.sk